Raz-dwa i wchodzimy w 5-ty rok!

Rok 2023 zaczęliśmy jako palarnia miesiąca w Coffeedesk, z tej też okazji odwiedzili nas w nowej siedzibie i nagrali o nas FILM!

A co wcześniej?

Powspominajmy i spędźmy razem ten czas. Niech będzie jak za dawnych, dobrych czasów na Cuppingowych Starciach!

Wkraczamy w 5-ty rok działalności naszej palarni. Pamiętasz, w którym momencie nas poznałeś_aś?  Przez ostatnie 4 lata, to Ty nas wspierałeś_aś w tej naszej kawowej przygodzie. Sam_a przyznaj, dostarczaliśmy dużo emocji, co? I nie tylko tych po kofeinie...

Nie obyło się oczywiście bez kilku fuck-upów.  Ale kto ich nie ma? :)

DAWNO, DAWNO TEMU

2 lata przed naszą er... COFFEE PLANT :)

Zaczęło się od bloga w 2017 roku. Dokładnie 17 stycznia Szymon napisał swój pierwszy wpis i go opublikował! W końcu długo skrywane przemyślenia i doświadczenia ujrzały światło dzienne. Podczas tych dwóch lat piliśmy dużo kawy z polskich i europejskich palarni, odwiedzaliśmy już kultowe i całkiem nowe kawiarnie, testowaliśmy akcesoria kawowe, zrobiliśmy ranking kapsułek na rynku. Czyli wszystko to, na co teraz chcielibyśmy mieć więcej czasu! 🙈

A pamiętasz Cuppingowe Starcia? Wtedy zaczęła się w nas kształtować wizja posiadania własnej palarni i tego, jak miałaby ona wyglądać.

1 ROCZEK!

Stawiamy pierwsze kroki!

Spotkanie z przyjaciółmi przy kawie kończy się pomysłem na rozwinięcie tematu bloga o fizyczny produkt. Tak powstał sklep internetowy COFFEE PLANT z naszą marką kawy,  polską ceramiką i akcesoriami dla domowych baristów.

Dokładnie 13-go lutego 2019 roku sprzedaliśmy pierwszą kawę i... odkryliśmy ile błędów ma jeszcze nasz sklep internetowy. 🙈 Był to dla nas przełomowy moment.

Praca z surowcem tak bardzo nam się spodobała, że w listopadzie jesienną szarugę rozjaśnił przełomowy produkt – pierwsze w Polsce kapsułki wypełnione świeżo paloną kawą wysokiej jakości!

2 ROK

Uczymy się mówić głośno i wyraźnie w języku specialty!

Rok 2020 był trudny chyba dla wszystkich. Mierzyliśmy się z szalejącym za oknem, nieznanym wirusem i zamknęliśmy się w domach. Dla branży kawowej był to czas egzaminu i wzrost sprzedaży detalicznej. My powiększyliśmy swoją ofertą o jasno palone kawy do metod przelewowych i zaczęliśmy prace nad jeszcze lepszymi kapsułkami do systemu Nespresso®!

Cały czas trwały prace nad ulepszaniem już dostępnych produktów i powiększeniem istniejącej oferty. Staraliśmy się lepiej poznawać Ciebie i odpowiadać na Twoje potrzeby.

3 ROK

Bezkompromisowe podejście do produktów.

Rok 2021 zaczęliśmy od odświeżenia linii kaw jasno palonych przeznaczonych do metod przelewowych o nowe, autorskie etykiety, przygotowywane przez Dagmarę. Premiera miała miejsce na pamiętnym Festiwalu Kawy w Pałacu Kultury i Nauki w Warszawie.

W międzyczasie opracowywaliśmy nowe, w 100% kompostowalne kapsułki. Nie bez powodu podzieliliśmy się tą wiadomością ze światem w Dzień Ziemi 17 kwietnia 2021!  

Ważnym dla nas wydarzeniem było zatrudnienie pierwszej osoby. Kinga do dziś zajmuje się naszym sklepem internetowym i ogarnianiem... nas wszystkich. :)

4 ROK

Rodzina COFFEE PLANT się powiększa!

Na to co się działo w roku ubiegłym zabrakło by miejsca we wszystkich akapitach…. W zespole powitaliśmy kolejno Sylwię, Kira, Ramana, Marcina oraz Jagodę!

W sercu naszej palarni stanął dumnie piec marki Diedrich.

Kir zdobył Vice-Mistrzostwo Brewers Cup 2022 oraz zajął 1-miejsce w Hario na Oko.

Do oferty dołącza kolekcja kaw do szybkich przelewów – FLOW, którą pokochaliście!

Skończyliśmy też ulepszać nasze kapsułki! Finalnie nazwaliśmy całą kolekcję FLORØ. Tym razem poprzeczkę postawiliśmy tak wysoko, że tylko czekać, aż komercyjni producenci kapsułek zaczną go powielać! 😅

Dziękujemy, że z nami jesteś!

Co się zaczęło u nas dziać i co będzie się działo możesz na bieżąco śledzić w naszych social mediach i comiesięcznych newsletterach. Zawsze się możesz dopisać do niego i być bliżej najważniejszych wydarzeń i akcji promocyjnych.

  1. Urodziny obchodzi się raz w życiu. Mamy nadzieję, że sprawimy Ci dużo radości selekcją naszych kaw, a Memory Game stworzone na tą okazję przywoła wiele miłych wspomnień. :)  Zapraszamy Cię na nasze urodziny, weź ciasteczko  z wróżbą i wznieś z nami urodzinowy toast!

Intuit Mailchimp logo
Facebook icon
Instagram icon
Website icon
YouTube icon

© 2022 COFFEE PLANT